Stilius

Kas yra organinė medvilnė?

Dauguma žmonių net nepagalvoja, kad didžioji dalis jų drabužių savo gyvenimą pradėjo dirvoje. Medvilnė auga laukuose. Iki apdirbimo stadijos ji būna mažas, pūkuotas, minkštas pluoštas. Išaudus ją į audinį, medvilnė tampa gana lengvas, pralaidus orui ir patogus nešioti audinys. Dauguma pasaulio drabužių pagaminti iš medvilnės.

Yra daug tvarių medvilnės rūšių, tačiau pats tvariausias yra organinė medvilnė. Ji auginama be jokių sintetinių chemikalų, todėl galite būti tikri, kad renkantis organinę medvilnę labiausiai prisidedate prie gamtos išsaugojimo. Tai vienintelis auginimo būdas kurio metu nenaudojamos jokios toksiškos medžiagos.

Organinė medvilnė verpimas

Kodėl organinė medvilnė yra naudingesnė žmonėms ir planetai?

Ekologiškas ūkininkavimas veikia harmoningai su gamta. Ūkininkai dirbantys šiose plantacijose pasitelkia natūralius auginimo metodus. Rūpindamiesi gamta jie gali užauginti itin sveikus ir tvirtus augalus. Dirbant šiose plantacijose pasirenkamos tik ekologiškos trąšos, žaliasis kompostas, mėšlas, o augalai yra auginami rotacijos principu. Sveikas dirvožemis padeda užaugti sveikiems augalams.

Šis metodas yra visiška priešingybė įprastos medvilnės gamybai, kuri yra užauginta naudojant sintetines chemines medžiagias, tokias kaip azoto trąšos ir dirbtiniai pesticidai. Toks auginimo būdas įtakoja klimato kaitą ir gali pakenkti vietos ekosistemoms ir žmonių sveikatai.

5 priežastys, kodėl organinė medvilnė yra tvarus pasirinkimas:

1. Kovoja su klimato kaita

Ekologiški ūkiai naudoja tik žaliąsias trąšas, o nepagamintas iškastinio kuro pagrindu. Tokiu principu jie prisideda prie kovos su pasaulio klimato kaita. Jų užauginti augalai ir ekologiškas dirvožemis sugeria anglies dioksidą.

2. Saugo ir apsaugo vandenį

Organinės medvilnės gamyba yra daug draugiškesnė vandeniui. Ekologiškuose ūkiuose dirvožemis atlieka kempinės funkciją. Per potvynius jis sugeria vandenį, vėliau jis būna panaudojamas sausros metu. Kadangi dirvožemyje nenaudojamos sintetinės trąšos, vanduo sugrįžęs atgal į upes ir vandenynus jo neužteršia ir taip prisideda prie ekosistemos išsaugojimo.

3. Padeda ūkininkams išmaitinti jų šeimas

Siekdami išlaikyti subalansuotą sistemą savo ūkiuose, ekologiškų ūkių ūkininkai visada augina kitus augalus kartu su medvilne, o tai padeda išlaikyti sveiką dirvą, saugo laukinę gamtą ir viršutinį dirvožemio sluoksnį. Ūkininkaujančioms šeimoms ir jų bendruomenėms šie augalai gali užtikrinti stabilesnį, prieinamesnį, gausesnį ir įvairesnį maisto tiekimą ir pajamų šaltinį.

4. Suteikia kontrolę ūkininkams, bet ne GM kompanijoms

Genetiškai modifikuotos (GM) sėklos yra uždraustos ekologinėje žemdirbystėje, todėl ūkininkai nėra priklausomi nuo GM įmonių. Vietoj to, jie metai iš metų taupo savo sėklas ir prisideda prie aplinkos tvarumo.

5. Pašalina pavojingus sintetinius pesticidus

Eko ūkininkai kenkėjams ir ligoms kontroliuoti naudoja natūralius metodus, pvz. sėjomainą. Pavojingi sintetiniai pesticidai, naudojami neekologinėje žemdirbystėje, gali pakenkti ekosistemoms, apnuodyti vandens telkinius ir kelti pavojų darbuotojams, kurie ne visada gali sau leisti įsigyti įrangą leidžiančia apsisaugoti. Vien tik tradicinė medvilnė sudaro 16 % visų pasaulyje parduodamų insekticidų.

Pamatykite mūsų organinės medvilnės asortimentą.

Apsiperkant rinkitės tvarius sprendimus. Mūsų asortimentas susideda iš organinės medvilnės džemperių, marškinėlių, kepurių bei kitų aksesuarų.

Organinės medvilnės marškinėliai su šilkografijos spauda „CatRave“

Teksto šaltiniai: https://www.soilassociation.org/